Фізика і медицина
Наука про явища природи і наука про хвороби людини та тварин, їх лікування і попередження ... В даний час велика лінія зіткнення цих наук весь час розширюється і зміцнюється. Немає жодної галузі медицини, де б не застосовувалися фізичні знання і прилади.
Використання досягнень фізики в лікуванні захворювань:
Становлення наукової медицини було б неможливо без досягнень в області природознавства і техніки, методів об'єктивного дослідження хворого і способів лікування.
В процесі розвитку медицина дифференцировалась на ряд самостійних галузей.
У терапії, хірургії та ін. Областях медицини широко використовуються досягнення фізичної науки і техніки.
Фізика допомагає діагностиці захворювань
У діагностиці захворювань широко застосовуються рентгенівські промені, ультразвукове обстеження, іридодіагностика, Радіодіагностика.
Рентгенологія - галузь медицини, що вивчає застосування рентгенівського випромінювання для дослідження будови і функцій органів і систем і діагностики захворювань. Рентгенівські промені відкрив німецький фізик Вільгельм Рентген (1845 - 1923).
Рентгенівські промені
Крім рентгена, сьогодні застосовують такі методи діагностики:
Ультразвукове обстеження (дослідження, коли високочастотний звуковий промінь промацує наш організм, немов ехолот - морське дно, і створює його «карту», відзначаючи всі відхилення від норми).
Ультразвук
Ультразвук - НЕ чутні людським вухом пружні хвилі.
Ультразвук міститься в шумі вітру та моря, видається і сприймається поруч тварин (кажани, риби, комахи і ін.), Присутній в шумі машин.
Застосовується в практиці фізичних, фізико-хімічних і біологічних досліджень, а також в техніці для цілей дефектоскопії, навігації, підводного зв'язку та інших процесів і в медицині - для діагностики та лікування.
В даний час лікування ультразвуковими коливаннями отримали дуже велике поширення. Використовується, в основному, ультразвук частотою від 22 - 44 кГц і від 800 кГц до 3 МГц. Глибина проникнення ультразвуку в тканини при ультразвукової терапії становить від 20 до 50 мм, при цьому ультразвук надає механічне, термічне, фізико-хімічний вплив, під його впливом активізуються обмінні процеси і реакції імунітету. Ультразвук використовуваних в терапії характеристик має виражену знеболюючу, спазмолітичну, протизапальну, протиалергічну і тонізуючу дію, він стимулює крово- і лімфообіг, як уже було сказано, процеси регенерації; покращує трофіку тканин. Завдяки цьому ультразвукова терапія знайшла широке застосування в клініці внутрішніх хвороб, в артрології, дерматології, отоларингології та ін.
Спеціальними приладами ультразвук можна сфокусувати і точно направити на невелику ділянку тканини - наприклад, на пухлину. Під дією сфокусованого променя високої інтенсивності, місцево, клітини нагріваються до температури 42°C. Ракові клітини починають гинути при підвищенні температури, і зростання пухлини сповільнюється.
Іридодіагностика
Іридодіагностика - метод розпізнавання хвороб людини шляхом огляду райдужної оболонки ока. Заснована на уявленні про те, що деякі захворювання внутрішніх органів супроводжуються характерними зовнішніми змінами певних ділянок райдужної оболонки.
Радіодіагностика
Радіодіагностика - заснована на використанні радіоактивних ізотопів. Наприклад, для діагностики і лікування захворювань щитовидної залози застосовують радіоактивні ізотопи йоду.
Лазер як фізичний прилад
Лазер (оптичний квантовий генератор) - посилення світла в результаті вимушеного випромінювання, джерело оптичного когерентного випромінювання, що характеризується високою спрямованістю і великою щільністю енергії. Лазери отримали широке застосування в наукових дослідженнях (у фізиці, хімії, біології та ін.), В практичній медицині (хірургія, офтальмологія та ін.), А також в техніці (лазерна технологія).
Використання лазерів в хірургії:
Лазер використовують в онкологи. Потужний лазерний пучок відповідного діаметру знищує злоякісну пухлину.
Потужними лазерними імпульсами «приварюють» відшарувалася сітківку і виконують інші офтальмологічні операції.
Плазмовий скальпель
Отже, ми переконалися, що фізика має важливе значення для медицини, а, отже, і для здоров'я людини. Тому потрібно вивчати фізику, сприяти її розвитку.
Комментариев нет:
Отправить комментарий