Что такое физика и паразитология?
Фи́зика — область естествознания: наука о простейших и вместе с тем наиболее общих законах природы, о материи, её структуре и движении. Законы физики лежат в основе всего естествознания. Термин «физика» впервые фигурирует в сочинениях одного из величайших мыслителей древности — Аристотеля.
Паразитология — комплексная биологическая наука, изучающая явление паразитизма, биологию и экологию паразитов, а также вызываемые ими заболевания и меры борьбы с паразитами.
Науки паразитології
1. Гельмінтологія— комплексна теоретико- прикладна наука, що вивчає гельмінтів, або паразитичних червів, та хвороби, які вони спричинюють у людей, тварин і рослин . Усі паразитичні черви (трематоди, цестоди, нематоди, скреблики) віднесені до підцарства багатоклітинних (Metazoa) надтипу сколецида (Scolecida).
2. Гельмінти — живі організми від дуже дрібних (самці хастилезій завдовж- ки 0,92 мм) до гігантів тваринного світу (Polygonoporus giganticus, що парази- тує в кишках кашалота, досягає 30 м). Трематоди, або присисні, належать до типу плоских гельмінтів — Plathelminthes, класу Trematoda. Усі вони ведуть паразитичний спосіб життя. Цю велику групу паразитичних червів поділяють на два підкласи: Monogenea (моногенетичні) й Digenea (дигенетичні).
3. Ентомологія — наука про комах. Основоположником її є Арістотель, який і ввів цей термін. Він описав повний і неповний метаморфоз комах, а їх анатомію вивчали А. Левенгук, М. Мальпігі, Я. Сваммердам. Наукові основи ентомології були закладені на- прикінці ХІХ ст. А. Пагенштейхером, Н. Ландуа, Е. К. Брандтом, Н. А. Хо- лодковським, Ф. Бацером. Їхні дослідження в галузі морфології, систематики, біології та екології найнебезпечніших комах здобули світове визнання. Важ- ливим етапом було відкриття трансмісивної ролі членистоногих. Значний внесок у розвиток трансмісивної теорії зробили видатні вчені Д. К. За- болотний, Д. І. Благовєщенський, В. М. Беклемішев та ін. Експедиції акаде- міка Є. Н. Павловського та його учнів по території Росії, України, Середньої Азії дали змогу з’ясувати поширення різноманітних комах — переносників трансмісивних захворювань і створити нове вчення про хвороби, що мають природно-оcередковий характер. Значний внесок у вивчення комах зробили український учений професор І. А. Машкей та його учні.
4. Протозоологія — це наука, що вивчає одноклітинні живі організми. Відповідно до рекомендації Між- народного комітету з таксономії найпростіших (1980), ці організми об’єднані у підцарство Protozoa. Видовий їх склад досить різноманітний. Натепер відомо і описано близько 70 тис. видів одноклітинних організмів, що живуть на зем- ній кулі. Вони є мешканцями прісних і солоних водойм, ґрунту і відіграють важливу роль у колообігу речовин у природі. Близько 10 тис. видів пристосу- вались до паразитичного способу існування. Вони є паразитами тварин, яких вивчає ветеринарна протозоологія, рослин — фітопротозоологія і людей — медична протозоологія. Слід зазначити, що деякі найпростіші (токсоплазми, саркоцисти та ін.) можуть спричинювати захворювання як у тварин, так і у людей (зооантропонози).
Фізичні прилади в паразитології
Терези лабораторні. Клас точності по ГОСТ 24104-2001 - високий Режими роботи: зважування (у різних одиницях вимірювання маси), рахунок кількості однакових виробів, зважування у відсотках Мембранна клавіатура Платформа з нержавіючої сталі Відключення живлення при перервах у роботі Підсвічування дисплея Інтерфейс RS-232C для передачі даних на принтер або персональний комп'ютер Відображення результатів зважування на дисплеї комп'ютера за допомогою вбудованого засобу для Windows - програми Hyper Terminal Налаштування функцій: поправка на широтний ефект, формат друку, установка часу, тривалість підсвічування, відміна налаштувань
• автоматичне розбавлення крові всередині приладу;
• режими роботи з преділюцією (20 мкл) і з цілісною кров'ю (13 мкл);
• великий кольоровий РК-дисплей з виведенням табличної та графічної інформації
(гістограми);
• русифіковане меню;
• вбудована система підказок і тривог;
• можливість введення і виведення даних про пацієнта;
• наявність програми Контролю Якості;
• побудова графіків Леві-Дженінгса;
• можливість тривалого зберігання даних (до 10000 результатів з гістограмами);
• вбудований термопринтер.
• Комплекти реагентів, розраховані на певний час роботи після розтину (60 днів)
• Продуктивність: 25 проб в годину Заводські налаштування аналізатора BC-2800Vet визначені для 13 видів тварин (кішка, собака, кінь, миша, щур, кролик, свиня, корова, буйвол, мавпа, верблюд, вівця і коза) плюс 3 налаштування, програмовані за бажанням оператора.
Мікроскоп лабораторний бінокулярний XSM-20
• Коаксіальний механізм грубого і точного фокусування;
• Чотирьохгніздовий револьвер;
• Координатний столик 125х130мм, з діапазоном переміщення препаратоводія 60х30 мм;
• У конструкції предметного столика передбачений механізм фіксації підйому, який запобігає випадковому пошкодженню препарату при фокусуванні;
• Препаратоводій, що знімається;
• Вбудована освітлювальна система, що забезпечує без додаткових перебудов освітлення полів зору об'єктивів збільшенням від 4х до 100х;
• Джерело живлення, вбудоване в основу мікроскопа;
• Швидка заміна ламп освітлювальної системи;
• Комплектація блакитним, жовтим, зеленим світлофільтрами.
Мішалка магнітна ММ-5. призначена для перемішування і підігріву рідин в хімічних лабораторіях, лабораторіях клінік, науково-дослідних інститутів і т.п. На верхній частині корпусу приладу розташований електродвигун з постійним магнітом на валу, і електроплитка, закрита кожухом. На передній панелі корпусу розташовані: перемикач для включення електродвигуна, лампа сигнальна, яка спалахує одночасно з включенням електродвигуна, перемикач для включення електроплитки, індикатор роботи підігріву, ручка регулювання швидкості обертання вала електродвигуна з магнітом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий